Sahibinden satılık yerden ısıtmalı cami

  • Ana Sayfa
  • Sahibinden satılık yerden ısıtmalı cami
Sahibinden satılık yerden ısıtmalı cami
Camiyi yaptılar bitirdiler. Tam 2 bin kişi kapasiteli, yerden ısıtmalı, çini işlemeli.. Ama baştan halletmedikleri bir sorun yüzünden satıyorlar... Abone ol

Antalya'da yapımı bu yıl tamamlanan ancak tapu sorunu bir türlü çözülemeyen 2 bin cemaat kapasiteli Göynük Merkez Eyüp Sultan Camii ihaleyle satışa çıkarıldı.

Antalya Kemer’in turistik beldesi Göynük’te Merkez Camii’nin yetersiz kalması üzerine 2006 yılında yeni bir cami yapılması yönünde çalışma başlatıldı.

Göynük Camileri ve Kuran Kursları Yaptırm wholesale wedding dresses a, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği kurularak 29 hisseli arsaya 1 Temmuz 2007’de başlayan cami inşaatı bu yılın başında tamamlandı.

Ancak caminin tapu sorunu 3 yıldır çözülemedi. 29 hisseli imarlı 2 bin 112 metrekare olan arsada 20.5 metrekarelik hisseye sahip olan Sait Kaplan hissesini devretmeyeceğini bildirdi. Tüm çabalara rağmen Kaplan’ın ikna edilememesi üzerine Dernek, Kemer Sulh Hukuk Mahkemesi’ne ortaklığın giderilmesi davası açtı. Bu arada da caminin yapımına başlandı. Caminin yapımı 18 ayda bitirildi ancak tapu sorunu hala çözülemedi. Kemer Sulh Hukuk Mahkemesi ise caminin ihale yoluyla açık artırmada satışına karar verdi.

YERDEN ISITMALI CAMİİ

Göynük Merkez Eyüp Sultan Camii 6 milyon 710 bin 840 TL satış değeriyle açık artırmaya çıktı. İlk ihalesi 4 Mayıs’ta Kemer Hükümet Konağı’nda yapılacak cami alıcı bekliyor. Yerden ısıtmalı, çini işlemeli, 3 katlı cami ilk ihalede satılamazsa 14 Mayıs’ta tekrar ihaleye çıkacak. İkinci ihalede de satış yapılamazsa gayrimenkul en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecek. Derneğin kurucu başkanı ve şimdiki başkan yardımcısı Rüştü Artan, 29 hisseli arsanın sahiplerinden 28’inden bazılarının çeşitli bedeller karşılığı bazılarının ise bağış olarak tapularını derneğe devrettiğini kaydetti. Sait Kaplan isimli hissedarı 20.5 metrekarelik alanı satmaya ve devretmeye ikna edemediklerini belirten Rüştü Artan, "1444 inşaat alanı olmak üzere toplam 2 bin 112 metrekarelik alana sahip cami alıcı bekliyor" dedi.Kategori : GÜNCEL