Erdoğan ve Başbuğa tehdit CDsi

  • Ana Sayfa
  • Erdoğan ve Başbuğa tehdit CDsi
Erdoğan ve Başbuğa tehdit CDsi
Trabzon'da jandarmaya, Başbakan Erdoğan ve İlker Başbuğ'a yönelik tehdit ve hakaretler içeren 2 ayrı CD gönderildi.Abone ol

23 Mart 2009 tarihinde, Trabzon İl Jandarma Komutanlığına bağlı Maçka İlçe Jandarma Komutanlığı'na, 11 Mart 2009'da Çanakkale'den postaya verildiği anlaşılan b yazılım uzmanı eğitimi ir zarf ulaştı.

Üzerinde, ''Murathan K, Mürefte Ç.P. Lisesi, tarih öğretmeni, Tekirdağ'' yazan zarfı açan jandarma görevlileri, birinde ses, diğerinde görüntü kaydı bulunan 2 ayrı CD ile 7 sayfalık el yazısı dokümana rastladı.

İncelenen söz konusu CD ve dokümanlarda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve askeri komuta kademesine yönelik tehdit ve hakaretlerde bulunulduğu saptandı.

Yapılan araştırma sonucu, zarfı gönderen şüphelinin B.E. (42) olduğu ve Tekirdağ'a bağlı Şarköy Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezinde çalıştığı belirlendi.

Yetkililer, zarftaki CD ve dokümanın, adli soruşturma yapılmak üzere savcılığa teslim edildiğini, olayla ilgili araştırmanın sürdüğünü kaydetti.

Bu arada, olayla ilgili Tekirdağ'da bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.Kategori : GÜNCEL