Televizyon kumandası tarih oluyor

  • Ana Sayfa
  • Televizyon kumandası tarih oluyor
Televizyon kumandası tarih oluyor
Bu haber kumandayı sürekli elinden kaptıran ya da kaybeden ev sakinlerini çok memnun edecek. Çünkü kumandanın yerine gelecek olan şey hiç kaybolmuyor. Abone ol

Yakın bir gelecekte piyasaya sürülecek televizyonlarda kumanda olmayacak. İzleyici, TV'de kanal değiştirmek, ses açıp kapamak ve kanal ayarı yapmak için sadece elini kullanacak.

H google ads ayarları em yazılım hem de donanım olarak sürekli yenilenen televizyon teknolojisi ile yayınları kaydetmek, hava durumunu takip etmek, haber başlıklarını okumak gibi bir çok özellik kumandalara taşındı. Ancak bütün bu yeni özellikler beraberinde daha büyük ve üzerinde daha çok düğme bulunan kumandaları da getirdi.

EL HAREKETİ İLE ÇALIŞACAK

Tom Cruise'un başrolünü oynadığı ve 2002 yılında vizyona giren ''Minority Report'' filminden esinlenen teknolojide, televizyonun altına yerleştirilen harekete duyarlı bir kamera, parmak hareketlerini takip ederek tıpkı bir 'bilgisayar mouse'u gibi izleyicinin verdiği komutları yerine getiriyor.

ABD'li GestureTek firması tarafından geliştirilen teknoloji, Japon oyun devi Nintendo'nun Wii serisi oyun konsolu için geliştirdiği hareket dedektörünün televizyona uyarlanmış hali gibi de değerlendiriliyor. Japonya'nın önde gelen teknoloji firmalarından Hitachi ile GestureTek, bir anlaşma imzalayarak el hareketi ile çalışan televizyonun prototipini yaptı.

İKİ EL BİRBİRİNE KARIŞMIYORKategori : GÜNCEL