Azeri gazeteciler sınırı aşamadı

  • Ana Sayfa
  • Azeri gazeteciler sınırı aşamadı
Azeri gazeteciler sınırı aşamadı
Türk-Ermeni sınırının açılacağına dair sinyaller geliyor. Azeri gazeteciler protesto için uçakla Kars'a inmek istedi.Abone ol

Azeri gazeteciler, Türk-Ermeni sınırının açılmasını protesto etmek için Kars'a gelmek istedi. Ancak onları taşıyan uçağın Kars'a inişine izin verilmedi.

Bugün Türkiye Ermenistan sınırında protesto eylemi düzenleyecek Azeri gazetecileri taşıyacak uçağın Kars'a ispanyolca seo inişine izin verilmedi.

Azeri gazetecilerin bulunacağı uçağın Kars'a inmesine izin verilmeyeceği Türk makamlarınca Bakü'ye resmen iletildi.

Bilgi Azerbaycan'a geç saatlerde ulaştığı için olaydan habersiz onlarca gazeteci Bakü Havalimanı'ndan geri dönmek zorunda kaldı.

Türkiye-Ermenistan sınırının yakın bir tarihte açılacağı yönündeki haberlere tepki gösteren Azeri gazeteciler, Kars üzerinden Ermenistan sınırına gitmek için Azerbaycan Hava Yolları’ndan bir günlüğüne uçak kiralamıştı.

SINIR EKİM'E KADAR AÇILABİLİR

Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, iki ülke milli takımlarının 7 Ekim’de yapacağı Dünya Kupası eleme maçına dek, Türkiye-Ermenistan sınırının açılabileceğini söyledi.

Rusya televizyonlarına açıklamada buluna Sarkisyan, ‘Ankara ile diyalog masasında çok zor, fakat verimli bir yol izliyoruz. Görüşmelerin sonucuna yaklaştığımızı düşünüyorum. Futbol karşılaşmasını izlemek amacıyla Türkiye’ye gideceğim güne dek sınırın açılacağını veya açılmaya çok yakın olacağını düşünüyorum’ dedi.

Türkiye-Ermenistan ilişkileri konusuna değinen Sarkisyan, Türk ve Ermeni halklarının ortak tarihe sahip olduklarını hatırlattı.Kategori : GÜNCEL