Obama neden iki büklüm oldu?

Obama neden iki büklüm oldu?
Obama'nın Suudi Kralı önünde eğilmesi tartışılıyor. Beyaz Saray 1 hafta sonra konuyla ilgili açıklama yaptı.Abone ol

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen G-20 zirvesi, ekonomik krize çözüm getirmesi planlanan kararlardan çok, 'ABD Başkanı Barack Obama'nın Suudi Arabistan Kralı Abdu arka kapı seo llah'la tokalaşırken eğildiği' görüntülerle konuşuldu.

Beyaz Saray ise olaya 1 hafta sonra açıklık getirdi. Kendisine 'Selamün Aleyküm' diyen Kral'a 'Aleyküm Selam' diye karşılık veren Obama'nın Kral'ın karşısında fazla eğilmesi ABD'de büyük tepkilere yol açarken, Amerikan Politico gazetesi, Beyaz Saray'ın olayı yalanlandığını duyurdu.

UZUN BOY FARKI VAR

Beyaz Saray'dan gelen açıklamada, 'Başkan, Kral'ın önünde eğilmedi. Daha uzun boylu olan Başkan, Kralın elini iki eliyle sıkıca kavradığında böyle bir görüntü oluştu' denildi. Görüşme sırasında ellerini aşağıda tutan Kral'ın, bu şekilde Obama'nın eğilmesini sağladığı iddia edildi.

The Weekly Standard ise, Amerikan protokolünde eğilmenin yeri olmadığını ancak eski başkanlardan Bill Clinton'ın Japon İmparatorun önünde 'yarı eğilmesi' gibi bir durumun mümkün olabileceğini yazdı.Kategori : DÜNYA