Aragonesin canını sıkan iki oyuncu

  • Ana Sayfa
  • Aragonesin canını sıkan iki oyuncu
Aragonesin canını sıkan iki oyuncu
Fenerbahçe'de Aragones derbi öncesi taktiğini belirledi. Dev maç öncesi iki oyuncunun durumu İspanyol hocanın canını sıkıyor.Abone ol

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, ligde Galatasaray ile 12 Nisan Pazar günü yapacakları derbi maça 3 puan için çıkacaklarını söyledi.

Luis Aragones, FB TV'de yaptığı açıklamada, ligdeki tüm takımlara olduğu gibi Galatasaray'a da çok büyük saygı duyduğunu ifade ederek, ''Ama biz sahaya çıkıp, onların sahasında elimizden geleni yaparak, 3 puan için mücadelemizi vereceğiz. Bu tip önemli maçlara İspanya'da, maça çıkacak oyuncular için 'kafası soğuk, ama kalbi sıcak çıkmalıdır' denir. Bunun anlamı, kafayı olabildiği kadar serinkanlı ve konsantre tutmak, ama bir yandan da yüreğini ortaya koyarak oynamaktır'' diye konuştu.

Maçı yitiren takımın avantaj yitireceğini, ancak bu maçın kesinlikl wisconsin seo e şampiyonluğu ortaya çıkaran bir maça dönüşmeyeceğini vurgulayan İspanyol teknik adam, şöyle devam etti:

''Galatasaray, ligin en kaliteli ve çok iyi oyuncularına sahip bir takımı. Onlara büyük saygı duyuyorum. Kazanan taraf için ileriye doğru atılmış bir adım olacaktır ama ligin seyri sürecek. Puanların da birbirine yakın olması tabii ki durumu biraz daha kritik hale getiriyor. Bu takımların dışında, ligde daha yukarılarda bulunan Sivasspor ve Beşiktaş var. O takımların da ne yapacakları önemli ama bence hem Sivasspor, hem de Beşiktaş şampiyonluk konusunda daha yakın konuma geldiler.''

SEYİRCİLERE KULAKLARIMIZ TIKAMAMIZ GEREKİR

Derbi maça serinkanlı çıkacaklarını, oyuncuların yüreklerini ortaya koyarak oynayacaklarını anlatan Aragones, ''Seyircilere olabildiğince kulaklarımızı tıkamamız gerekir. Hakemlere de olabildiğince saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşalım. Onlarla fazla ilgilenmeyelim'' dedi.

İspanyol çalıştırıcı, Galatasaray'ın ortaya koyduğu oyuna, daha iyisini ortaya koyarak karşılık verme çabası içinde olacaklarını ifade ederek, ''Olabildiği kadar o iyi oyunu onlar üzerinde tutup, elimizden geleni yapıp, mücadeleden 3 puanla ayrılmak istiyoruz. İki takım arasındaki rekabetin boyutu da insanların maç hakkında çok fazla yorum yapmasına ve kimi zaman da kanlarının kaynamasına neden oluyor. O yüzden, biz o tip yolda yürümeyi pek fazla düşünmüyoruz, uygun görmüyoruz. Bizim için olay soğukkanlı, sakin bir biçimde, ne yapmamız gerektiğini düşünüp, onu sahaya dökmek'' diye konuştu.

Aragones, ''Takımın Galatasaray maçına tam anlamıyla hazır olduğunu düşünüyor musunuz?'' biçimindeki soruyu şöyle yanıtladı:

''Bu tip maçlarda antrenörlerin işleri biraz kolaylaşıyor. Çünkü maçın önemi, tansiyonu, futbolcuları psikolojik ve mental olarak hazırlıyor. Benim çok fazla şey söylememe gerek yok. Bana fazla söyleyecek birşey bırakmıyorlar. Tabii ki bir hava yakalanmış durumda. Burada geçen antrenmanların şiddeti de bunu gösteriyor. Oyuncularımızdan çok özverili, kazanmaya fazla istekli bir performans bekliyoruz.''

Alex ve Edu'nun sakatlıklarının önemli olduğunu vurgulayan Aragones, ''Bu iki oyuncu da bizim takımımızın önemli oyuncularıdır. Alex'in durumu Edu'ya göre daha olumlu, çünkü daha kısa zamanda dönme olanağı bulunan bir sakatlık. Belki beklediğimizden uzun sürdü ama ilerleyen günlerde inşallah takıma katılacak. Bu oyuncuların eksikliği, bizi birtakım şeyleri düşünmeye sevkedecek. Edu için daha kötü bir tablo var. Onun takıma dönmesi daha uzun sürecek'' dedi.Kategori : SPOR