Kanadoğlundan şok iddia!

Kanadoğlundan şok iddia!
Sabih Kanadoğlu'ndan yargıyla ilgili şok bir iddia geldi. Yargı bağımsızlığının hayal olduğunu söyleyen Kanadaoğlu bakın neler anlattı;Abone ol

İzmir Barosu tarafından düzenlenen ‘Yargı Bağımsızlığı’ konulu panele katılan Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, bu ülkede yargı bağımıszlığının hayal olduğunu söyledi.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından panele katılan Kanadoğlu izleyenler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. Sözlerine, İzmir'de bulunma missouri seo ktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Kanadoğlu, şunları söyledi:

“Yargı bağımsızlığını tek ele almak değil de onun, onsuz olmaz koşulu hukuk devleti ve çağdaş demokrasiyle dile getirmemiz lazım. Çağdaş demokrasinin yolu hukuk devletinden geçmektedir. Hukuk devleti içinde yargının bağımsız olması gerekir. Aksi halde yargı siyasallaşır, adaletin, temelinin yıkılması anlamına gelir."

ASIL FELAKET TELEKULAK OLAYI

Yargı bağımsızlığı konusundaki asıl sorunun telekulak olayı olduğuna dikkat çeken Kanadoğlu, bu olayın 70 milyon insan üzerinde bir korku yarattığını ve bu durumun giderek bir salgın hastalık halinde herkesi iktidarı eleştirmemeye, konuşmamaya yönelttiğini ifade etti. Dinlenme korkusunun halkı sindirmeye yönelik bir yaklaşım olduğunu kaydeden Kanadoğlu, “Acaba ben de dinleniyor muyum korkusu olursa o ülkede ne temel hak ve özgürlükler ne de çağdaş demokrasi olur.

O ülkenin yürütmesi başındaki kişi de bundan şikayetçi olabiliyorsa, duruşmaları yürüten Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları da bunu diyorsa, siz herhalde bir demokratik ülkede yaşadığınızı iddia edemezsiniz” dedi. Kanadoğlu, “Bir büyük şehirde 25 hakim ve savcının, müfettişler tarafından dinlenmesi için karar alınmıştır. Eğer 25 hakim ve savcı dinleniyorsa, teknik takibe uğruyorsa, o ülkede yargı bağımsızlığından bahsetmek hayaldir. Böyle bir ülkede yaşamak arzusunu göstermeyiz” diye konuştu.Kategori : GÜNCEL