Abdullah Gül her şeyi açıkladı!

  • Ana Sayfa
  • Abdullah Gül her şeyi açıkladı!
Abdullah Gül her şeyi açıkladı!
Financial Times'a bir röportaj veren Gül Rasmussen konusuna açıklık getirdi. Afganistan'da askeri güçlerin başına Türkiye geçecek dedi. Abone ol

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'in NATO Genel Sekreterliği'ne atanması sırasında Türkiye'nin itirazına çeşitli çevrelerden gelen yor alaska seo umları eleştirdi. NATO zirvesi ve Obama'nın ziyaretinden sonra ilk kez hassas konulara açıklık getiren Cumhurbaşkanı Gül NATO konusunda "Şantaj yapmadık, mantıksız talepte bulunmadık" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Financial Times gazetesine verdiği demeçte, bu konuda bazı yaklaşımların farkında olduklarını ve bunu kaygılandırıcı bulduğunu belirerek, "Bu çok tehlikeli ve bizi rahatsız ediyor" dedi.

OBAMA'NIN GELMESİNDEN MEMNUN

Gül, röportajın başında ABD Başkanı Barack Obama'nın başkan olarak ilk denizaşırı ikili ziyaretini Türkiye'ye yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ABD'nin bir süper güç olarak yükümlülükler taşıdığını ancak Türkiye'nin de bölgedeki önemli ülkelerden biri olduğunu hatırlatan Gül, Afganistan'dan Balkanlara, enerji güvenliğinden Orta Doğu'ya, terörizmden nükleer silahsızlanmaya kadar çeşitli konuların yalnızca Türkiye'yi değil dünyanın tümünü ilgilendirdiğini belirtti.

ERMENİSTAN KONUSU

[PAGE]

Kategori : POLİTİKA