Kendisi muhtar, karısı da birinci aza

  • Ana Sayfa
  • Kendisi muhtar, karısı da birinci aza
Kendisi muhtar, karısı da birinci aza
Seçimlerden geriye kalan ilginç bir vaka. Kendisi muhtar oldu, karısı birinci aza, personeli de ikinci aza olarak seçildi. Abone ol

Aydın'daki Hasanefendi- Ramazanpaşa Mahallesi'nin muhtarı Ertuğrul Özdemir yerel seçimlerde muhtarlığa yeniden getirildi, eşi Ayşe Özdemir birinci aza, muhtarlık personeli Buket Göçmen ikinci aza oldu.

Aydın'ın en eski mahallelerinden Hasanefendi-Ramazanpaşa Mahallesi, 29 Mart yerel seçimlerinde oldukça çekişmeli bir seçime sahne oldu.

İldeki diğer 16 mahallenin aksine burada muhtarlık için değil azalık için seçim yarışı yapıldı. Seçimlere tek aday olarak giren muhtar Ertuğrul Özdemir, çok sayıda kişiden az wisconsin seo alık talebi gelince 7 ayrı muhtarlık aza listesi hazırladı. Listelerden 5'i erkeklerden, 2'si kadınlardan oluştu. Seçim döneminde Ertuğrul Özdemir'in yerine azalar propaganda çalışması yaptı.

Seçim sonucunda muhtarlık seçimine tek aday olarak giren Ertuğrul Özdemir, 3077 oyla muhtarlığa tekrar seçildi. 831'er oy alan Ayşe Özdemir, Buket Göçmen, Mercan Bircan Kuş ve Ünel Kızılkaya'dan oluşan tamamı kadın adayların listesi azalık seçimini kazandı.

AZALARIN HEPSİ KADIN

Ertuğrul Özdemir, mahallede muhtarlık değil azalık yarışının çok iddialı ve çekişmeli geçtiğini belirterek, ''Seçimlerde muhtarlık için başka aday çıkmadı. Azalık için ise çok talep vardı. Mahallemizdeki vatandaşlara hiç olmazsa azalık için seçme şansı vermek amacıyla 7 liste hazırladım. Mahallemiz ise tamamı kadınlardan oluşan listeyi seçti'' dedi.

Özdemir, yeni seçilen azalardan Ayşe Özdemir'in eşi, Buket Göçmen'in muhtarlık personeli, Ünel Kızılkaya'nın ise CHP'den belediye meclisi üyeliğine seçilen Ahmet Kızılkaya'nın eşi olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

''Eşim Ayşe, muhtar seçildiğim günden bu yana bana muhtarlıkta zaten yardım ediyordu. Her işime koşturuyordu. Bu yüzden değişen bir şey olmayacak. Muhtarlık personelimiz Buket Göçmen de buraya gelen her vatandaşla yakından ilgilenerek herkesin takdirini kazanmış bir insandır. Yeni muhtarlık döneminde azalarımızla birlikte iyi bir çalışma ortamı olacak. Belki bütün azaları kadın olan Türkiye'deki tek muhtarlık bizimki olabilir.''

''HER ŞEY AYNI OLACAK''

Ayşe Özdemir, aza olup olmamasının çok önemli olmadığını, seçilemese bile eşine yardım edeceğini kaydederek, ''Benim açımdan değişen tek şey artık imza yetkimin olması. Onun dışında her şey aynı olacak'' diye konuştu.

Muhtarlık personeli Buket Göçmen de 3 yıldır muhtarlıkta görev yaptığını, bu sürede muhtarlıkta yapılabilecek her şeyi öğrendiğini belirterek, ''Her türlü işlemde yetkim olsun diye aday oldum'' dedi.Kategori : POLİTİKA