Süper hızlı kablosuz internet

Süper hızlı kablosuz internet
EUTELSAT şirketi Türkiye'deki yayıncılık faaliyetlerinin yanı sıra şimdi de evlere süper hızlı internet sağlayacak. Hem de kablo bağlantısına gerek kalmadan. Abone ol

EUTELSAT, Türkiye'de 200 bin eve kablo altyapısına gerek kalmadan kesintisiz ve hızlı internet erişimi sağlayacak.

EUTELSAT Bölge Satış Müdürü Ali Korur, önümüzdeki dönem Türkiye projelerini Paris'te düzenlenen bir etkinlikle Türk basınına tanıttı.

Yayıncılık şirketlerinin yanı sıra Türkiye;deki Teleko dekorasyon m şirketlerine de uydu kapasite kiralaması, Skylogic D-Star VSat, Mobil İletişim (EUTELTRACS) hizmetleri veren EUTELSAT, hizmetlerine önümüzdeki dönemde yenilerini eklemeye hazırlanıyor.

TOOWAY VE ADLS HİZMETLERİ

Tooway ve ADSL birbirini tamamlayıcı hızlı ve kesintisiz internet hizmeti, EUTELSAT'ın önümüzdeki dönemde en önemli projesi olarak gösteriliyor.

EUTELSAT, karasal ADSL üzerinden sağlanan hızlı ve kesintisiz internet hizmetini tamamlayıcı olan yeni bir uydu teknolojisi geliştiriyor. EUTELSAT'ın 2010 yılında 13 derece doğuya yerleştireceği KA-SAT uydusu ile geniş bant sektöründeki alt kolu Skylogic ve Amerika merkezli ViaSat;ın birlikte geliştirdiği “Tooway” isimli sistem, Türkiye;de yaklaşık 200 bin eve kesintisiz ve hızlı internet, televizyon ve telefon getirecek.

Yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı geniş bant uydu bağlantısı Tooway, her yerde çalışabiliyor. Tooway ile hem Türkiye'de hem de dünyada internete erişim için kablo altyapısının beklenmesine gerek kalmayacak.

Ayrıca bu yıl Telekom ve yayıncılık pazarına yönelik “W2A” ve “W7” isimli iki yeni uydu ile EUTELSAT, Türkiye üzerinde 1.300 MHz;den fazla yeni transponder kapasitesi oluşturacak.

2008 yılını filosuna iki yeni uydunun katılmasıyla tamamlayan EUTELSAT, 2009 içinde üç yeni uydu fırlatılmaya hazırlanıyor. Yeni uydularıyla birlikte EUTELSAT, bölgedeki en geniş kapsamlı uydu operatörü olma pozisyonunu güçlendirecek.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ