Soylunun yerini istiyor

Soylunun yerini istiyor
DP'de seçim sonrası Soylu'nun çekilme kararı; uzun süredir bu koltuğu isteyen Bayar'ı harekete geçirdi...Abone olZÜBEYİR KINDIRA
İNTERNETHABER

ANKARA- Demokrat Parti'de Mehmet Ali Bayar, liderlik koltuğu için start verdi. 29 Mart Yerel Seçimlerde alınan sonuçlar google adwords ın ardından DP Genel Başkanlığı'ndan istifa etme ve partiyi kongreye götürme kararı veren Süleyman Soylu'nun koltuğuna oturtamak isteyen Bayar hemen harekete geçti.

DP'nin güçlü isimlerinden Nevzat Ercan başta bir çok ismin Soylu'nun boşaltacağı koltuğunu yeniden eski genel başkan Tansu Çiller'e teslim etmek için çalışmalar sürdürürken; Mehmet Ali Bayar çoktan hareket geçti bile.

Önceki yıllarda da DP liderliği için adı geçen Mehmet Ali Bayar, ANAP ile birleşme görüşmeleri sırasında da; önceki yıllarda yapılan DP kongrelerinde de sürekli gündemde olmuştu.

Bayar'ın, yerel seçimler sonrasında genel başkan adaylığı için karar verdiği ve Tansu Çiller'in geri dönmesi halinde bile adaylıktan vazgeçmeme kararı aldığı da belirtildi. Bayar bu kez yarış için kararlı. Soylu ise tüm girişimlere karşın geri dönmememekte kararlı.Kategori : POLİTİKA