Hayır Obama! Bunu yapamayız!

Hayır Obama! Bunu yapamayız!
Obama Türkiye'ye geldi, nezaketi ve iltifatlarıyla herkesin gönlünü kazandı. Bir takım isteklerde bulundu. Ama ilk 'hayır'ı bakın ne için aldı?Abone ol

ABD Başkanı Obama’nın TBMM’deki konuşmasını ve verdiği mesajları değerlendiren Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan sorumlu Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu, Heybeliada sağlık seo Ruhban Okulu’nun açılmasını net bir şekilde dile getiren Obama’ya “Onun söylemesi bir şeyi değiştirmez” diyerek yanıt verdi. Başbakan Erdoğan da, “Şu anda böyle bir çalışmamız yok” dedi.

ABD Başkanı Barack Obama, Fener Rum Patriği Bartholomeos ile özel bir görüşme yapmış, görüşmeye basın alınmamıştı. Bu görüşmenin fotoğrafları, Beyaz Saray’ın internet sitesinde yayımlandı.

İSTEDİKLERİ ŞEY ANAYASAYA AYKIRI

Yazıcıoğlu, Obama’nın Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılmasına ilişkin talebi konusunda da, “İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bünyesindeki çözüm kabul görmüyor. Onun dışında da özel bir uygulama sıkıntı verir.

‘Türkiye’de özel dini öğrenim müessesesi açılamıyor. Anayasa’ya aykırı. Türkiye hukuk devletidir. Yaptığınız işin, hukuk devleti içinde olması lazım. Orada bir sıkıntı var, gayret gösterilmesi lazım. Bir formül bulunur nihayetinde” diye konuştu.

ŞU ANDA BÖYLE BİR ÇALIŞMAMIZ YOKKategori : GÜNCEL