Yüzde 1 oy alan parti Mecliste

Yüzde 1 oy alan parti Mecliste
Erdoğan'ın, 29 Mart öncesi yapılacağını açıkladığı anayasa değişiklikleri için AK Parti düğmeye basıyor. Abone olBu seferki değişiklikler 'sivil Anayasa' taslağında olduğu gibi köklü düzenlemeler içermeyecek. Anayasa'nın değiştirilemez ilkeleri ile kamuoyunda büyü erp select k tartışma doğurabilecek maddelere dokunulmayacak.

Bunun yerine siyasî partileri güvence altına alacak, yargının bağımsız ve tarafsızlığı ile demokratikleşmeye katkı sağlayacak bir çerçeve çizilecek. Anayasa değişikliğinde öncelik parti kapatılmasının zorlaştırılması olacak. Böylece, siyasî partilerin özgür bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmesine imkân sağlanacak.

Anayasa değişikliği takvimi henüz netleşmese de 15 Nisan'dan sonra siyasi partiler arasında görüşme trafiğinin başlaması bekleniyor. Başbakan Erdoğan'ın yaklaşık bir hafta dinleneceği bu sürede kabine revizyonu ve Anayasa değişikliği çerçevesini netleştireceği öğrenildi. AK Parti, kendi önceliklerini belirlese de muhalefetin önerilerine açık olacak. Bu çerçevede CHP, MHP, DTP grupları ile görüşülecek.Kategori : POLİTİKA