Aslan sonradan açılıyor

Aslan sonradan açılıyor
Fenarbahçe ve Galatasaray'oın gol atma ve yeme dakikalarına bakıldığında ortaya şaşırtıcı sonuçlar çıkıyor.Abone ol

Ligde 26 haftayı geride bırakan iki takımın istatistiklerine bakıldığında F.Bahçe'nin bir adım da olsa önde olduğu gözüküyor. Sarı-lacivertliler gol pozisyonu sayısı, şut, topla oynama, isabetli pas, top çalma ve kaybetme gibi istatistiklerde daha iyi durumda.

Rakamla rhode island seo rın koyduğu bir başka durum ise maçın ilk dakikalarının nefes keseceği yönünde. İstatistikler 49 golle ligin en çok rakip ağları bulan takımı özelliğine sahip iki ekibin mücadelesinde, ilk 15 dakikada gol ya da gollerin geleceğini gösteriyor.

Çünkü şampiyonluktan kopmamak için mutlak kazanması gereken devler, buldukları 49 golü en çok bu dilim içerisinde elde etmişler.

Fenerbahçe ilk 15 dakika içinde 12 gol kaydederken, Galatasaray bu bölümde 11 kez rakip ağları sarsmış. Rakamlar maçın son 15 dakikasının da çok ilginç geçeceğini söylüyor. Bu tabloya bakılırsa maçın berabere devam etmesi halinde, G.Saray'ın kazanma şansı çok daha yüksek. Çünkü 26 maçta 28 gol yiyen F.Bahçe bunların 12'sini son çeyrekte kalesinde görmüş.

Kalesi 32 kez sarsılan G.Saray ise bu bölümde sadece 6 kez rakip forvetlere geçit vermiş. Ve tablo maçın nasıl geçeceği ile ilgili bir başka veriyi daha ortaya koyuyor. Buna göre G.Saray ilk 15 dakika dışında maçın kalan bölümlerinde de dengeli bir gol atma grafiği çiziyor. F.Bahçe ise ilk yarıda atıyor, ikinci yarıda duruyor. Sarı-lacivertlilerin 49 golünden 35'i ilk yarıda gelmiş. İkinci yarıdaki golleri ise 14'te kalmış.Kategori : SPOR