Fakıbaba Saadet Partili oldu

Fakıbaba Saadet Partili oldu
SP'nin desteği seçimleri kazanarak yeniden başkanlığına geçen Fakıbaba, düzenlenen törenle SP'ye katıldı.Abone ol

AKP'den aday gösterilmeyince istifa edip SP'nin desteği ile girdiği seçimleri kazanarak yeniden Şanlıurfa Belediye Başkanlığı'na seçilen Ahmet Eşref Fakıbaba, düzenlenen törenle Saadet Partisi'ne katıldı.

Fakıbaba'nın partiye kaydını yapıp rozetini takan SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, "29 Mart AKP'nin en kolay seçimi oldu. Bundan sonra hep zor seçimler onları bekliyor, çünkü halk SP iktidarını istiyor" dedi.

Fakıbaba'nın SP'ye geçişi için Şanlıurfa Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu'nda düzenlenen törene SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, eski genel başkanlardan Recai Kutan ile SP'li yöneticiler ile Şanlıurfalı vatandaşlar katıldı.

'Baş irp yazılım bakan Numan' sloganları eşliğinde salona gelen Numan Kurtulmuş, ilk olarak SP'ye katılan Ahmet Eşref Fakıbaba'ya rozetini taktı ve partiye giriş beyannamesini doldurarak imzaladı. Resmen SP'ye katılan Fakıbaba, AKP'den istifa etmesinin ardından kendisine kucak açan yeni partisine katılmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Seçimlerde alınan sonuçların doğru karar verdiğinin göstergesi olduğunu vurgulayan Fakıbaba, "Bizim işimiz hizmet. Bundan sonra Saadet Partili belediye başkanı olarak Şanlıurfa'ya hizmet edeceğim ve peygamberler şehri Urfa'mızı dünyanın sayılı kentlerinden birisi yapacağız" dedi.

Fakıbaba'nın ardından partililere hitap eden SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Şanlıurfa'nın yerel seçimlerde demokrasi sınavı verdiğini ve bu sınavdan başarıyla geçtiğini söyledi. Şanlıurfa'da yaşanan ceket polemiğine halkın iradesi ile gerekli cevabı verdiğini belirten Kurtulmuş, "Artık kimse halkın karşısına ceket, tahta koyamayacak" diye konuştu.

BUNLAR GİBİ OLMAYACAĞIZ...

Yerel seçimlerde oy oranlarını 2,5 katına çıkardıklarını ve bunun gelecek için kendilerini umutlandırdığını da dile getiren Kurtulmuş, AKP iktidarını eleştirdiği konuşmasında şunları söyledi:

"Saadet Partisi tıpkı sloganlarımızda dediğimiz gibi seçim sonucunda fark edilen parti oldu. 30 Mart sabahı millet farkı gördü ve Saadet Partisi'ne ihtiyaç olduğu ve iktidar sürecine hazırlanmamız mesajını verdi. Hedefimiz yüzde 5,2 olan oy oranımızı yükseltmek değil, Türkiye'ye iktidar olmaktır. Artık iktidarın tek adresi Saadet Partisi'dir. Öyle ki 29 Mart iktidarın en kolay seçimidir. Çünkü bundan sonra hiçbir seçim onlar için bu kadar kolay olmayacaktır. Bizim derdimiz ülkemize hizmet etmek için iktidar olmak, bizim koltukta oturma gibi bir derdimiz yok. Bunlar gibi koltukta oturacaksak biz o iktidarı istemiyoruz. Biz sahip olduğumuz medeniyeti ihya ve inşaa etmek, insanlarımızın müreffeh yaşamasını sağlamak. Onlar gibi koltukta oturmak istesek 50 bin kere otururduk. Ama biz hizmet etmek istiyoruz ve yeniden güçlü bir Türkiye için bu yola çıkmış bulunuyoruz. İnşallah, bundan sonraki ilk seçimde de iktidara gelerek halkımızın özlemini duyduğu Türkiye'yi birlikte kuracağız."

Kurtulmuş, konuşmasının ardından SP'li aday Faruk Pınarbaşı'nın kazandığı Birecik Belediyesi'ni ziyaret etmek üzere Şanlıurfa'dan ayrıldı.Kategori : GÜNCEL