AKPde konuşulan 2 senaryo

AKPde konuşulan 2 senaryo
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün evinde mini bir zirve gerçekleştirdi. Kabine operasyonuna ilişkin iki senaryo var. İşte onlar;Abone olAK Parti'de yüksek sesle dillendirilen iki senaryo var. İlkine göre Erdoğan bu hafta sonuna kadar 7 bakanı görevden alacak. İkincisi ise daha uzun vadeli bir senaryo.. Olağanüstü kongreye gidilecek

Tam bu senaryolar konuşulurken bugün İstanbul'dan Erdoğan'ın evinden mini zirve haberi en fazla müşteri getiren reklam nasıl verilir geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Üsküdar'daki evinde yapılan görüşme yaklaşık 3 saat sürdü. Mini zirveye Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Devlet Bakanı Egemen Bağış ve Cüneyt Zapsu katıldı.

ZAPSU ERKEN AYRILDI

*Zapsu yaklaşık yarım saat sonra toplantıdan ayrılırken Başbakan ve bakanların bazı ekonomik gelişmeleri ele aldığı öğrenildi. Bakanların görüşmenin ardından ellerindeki dosyalar dikkat çekti. Toplantının ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.

İKİ OPERASYON SENARYOSU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim gecesi kabine revizyonuna ilişkin sinyal vermesinin ardından hareketlenen siyasi kulislerde iki farklı senaryo ağırlıklı olarak konuşuluyor. Bu senaryoların ilkine göre, kabine değişikliği bu hafta sonu veya önümüzdeki hafta içinde gerçekleşecek. Bu çerçevede 6 bakan kabine dışı kalacak. İkinci senaryo ise daha uzun vadeli ve hem kabine hem de parti yönetiminde kapsamlı değişiklik içeriyor. İkinci senaryo ise daha uzun vadeli ve hem kabine hem parti yönetimini hem de Meclis yönetiminde kapsamlı değişiklik içeriyor. Bu senaryo öncesi de seçim analizi yapılacak parti politikası da gözden geçirilecek.

BİRİNCİ SENARYO: 7 BAKAN KABİNE DIŞINDA KALIYOR

[PAGE]

Kategori : POLİTİKA