Pusula yaktırdılar iddiası senaryo mu?

  • Ana Sayfa
  • Pusula yaktırdılar iddiası senaryo mu?
Pusula yaktırdılar iddiası senaryo mu?
İzmit'te, AK Parti'nin verdiği 100 TL karşılığında CHP'nin oylarını yaktığı iddiası farklı bir boyut kazandı.Abone ol

İzmit'te, AK Parti'nin verdiği 100 TL karşılığında CHP'nin oylarını yaktığını iddia eden Yüksel Akçay, bugün, "CHP İzmit adayı Fikret Toker bana 3 bin TL vererek senaryoyu uygulattırdı." dedi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ifade veren Akçay, CHP İzmit Adayı Fikret Toker'in kendisine 3 milyar sözü vermes wisconsin seo i üzerine yalan açıklamalarda bulunduğunu söyledi.

AK Parti'nin sandık müşahidi olmadığı ortaya çıkan Metin, yolda yürürken dün yanına iki kişinin geldiğini ve otele Toker'in yanına götürdüğü söyledi.

Metin, CHP tarafından kendisine sunulan senaryoyu şu şekilde açıkladı: "Otel odasında Toker ile yalnız kaldık. Toker, 'sana bir şey söyleyeceğim sen de tamam diyeceksin' dedi. Sonra bana 'senin maddi durumun kötüymüş, biz sana bakacağız' dedi. Bana 3 bin TL teklif etti. 'Söylediklerimi aynen gazetecilere açıklayacaksın' dedi.

Benim de maddi durumun kötü olduğu için kabul ettim. Beni bir tepeye götürdüler. 'AK Parti İzmit adayı Nevzat Doğan'ın, sana iş sözü karşılığında CHP'nin oyalarını yaktırdığını söyleyeceksin' dediler. Dört gazeteciyi getirdiler oraya. Ben de bana söylenenleri gazetecilere açıkladım.

Gazeteciler gittikten sonra Toker bana kartını verdi. 'Arkanda CHP var, sakın çekinme. Biz sana bakarız' dedi. Beni yine Otel Asya'nın oraya indirdiler. Sadece 50 TL verdiler. 'Seni yarın göreceğiz' dediler. Ben de can güvenliğimden korkarak polise gidip gerçekleri anlattım." şeklinde konuştu.

CHP'nin İzmit Seçim Kurulu'na yaptığı itirazın reddedilmesinin ardından dün akşam Yüksel Akçay, bir açıklama yaparak para karşılığı CHP'nin oylarını yaktığını söylemişti.Kategori : POLİTİKA