Kayseri Valisinin Yazıcıoğlu olayında işi ne?

  • Ana Sayfa
  • Kayseri Valisinin Yazıcıoğlu olayında işi ne?
Kayseri Valisinin Yazıcıoğlu olayında işi ne?
Yazıcıoğlu'nun kazası ile gündeme gelen Kayseri Valisi Mevlüt Bilici bugün BBP'lileri ziyaret etti. BBP il başkanı, valiye sahip çıktı. Abone ol

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, BBP Kayseri İl Başkanlığı'nın taziye çadırını ziyaret etti.

Vali Bilici, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Atsız, İl Müftüsü Şaban İşlek, eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan ve Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, Mimarsinan Parkı'nda kurulan taziye çadırı önünde, BBP Ka ny seo yseri İl Başkanı Gülbeyi İbiş ve partililer tarafından karşılandı.

İl Başkanı İbiş ve partililere ''baş sağlığı'' dileyen Bilici, gazetecilere, taziyeye geldiklerini, herhangi bir açıklama yapmayacağını söyledi.

Müftü Şaban İşlek'in Kur'an-ı Kerim okumasından sonra eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan dua etti. Vali Bilici, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için açılan taziye defterini imzaladı.

''SAYIN VALİ VE KAYSERİ OLAYLARIN İÇİNE NİYE ÇEKİLİYOR?''

BBP İl Başkanı İbiş, Vali Bilici'nin ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, ''Vali Bey sadece baş sağlığı için ziyaret etmişti. Duygusal bir ziyaret oldu. Sayın Genel Başkanımızın Vali Bey ile çok yakın dostluğunun olduğunu biliyorum. Hem biz, hem de kendileri çok fazla detaya girmedi. Duygusallığın dışına çıkmak istemedik'' dedi.

Olay gününden itibaren enkaza ulaşılmasıyla ilgili basın yayın organlarında yer alan çelişkili haberlerle ilgili konunun konuşulup konuşulmadığına yönelik bir soru üzerine İbiş, ''Ben sormadım, partili arkadaşlarım sordu. Sayın Valimiz de terbiyesine yakışan şekilde cevap verdi. Zaten duygu doluydu. Bildiğimiz cevapları verdi, bunun dışına çıkmadı. Olay Kahramanmaraş'ta oldu. Sayın Vali ve Kayseri, olayların içine niye çekiliyor? Biz bilemiyoruz. Herhangi bir kasıt olduğunu düşünmüyorum. Hele hele Kayseri Valimizin böyle bir kasta kurban olmasını hiç istemiyoruz'' diye konuştu.Kategori : GÜNCEL