CHPli adayın ahlaksız teklifi

CHPli adayın ahlaksız teklifi
Kocaeli'nde seçim çirkinliği yaşanıyor. AK Parti'nin gezici müşahidi CHP'den şoke eden bir teklif almış. Para için yalan söylemiş. Abone ol

Kocaeli'nde yer yerinden oynuyor. AK Parti'nin gezici müşahidi Yüksel Akçay'a CHP'nin para karşılığı yalan söylettiği öne sürülüyor. Akçay medya önüne çıkıp itiraf etti; "3 bin TL karşılığı CHP'nin oylarını yaktığımı söyledim" dedi.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün, oyları yaktığı iddia edilen AK Parti'nin gezici müşahidi Yüksel Akçay ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Akçay bölgedeki yerel dekorasyon medyaya ''AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Nevzat Doğan'dan manav tezgahı sözü aldığı ve 100 TL karşılığında CHP'nin oylarını yaktığını itiraf ettiği'' iddiası ile haber olmuştu.

CHP BANA PARA ÖNERDİ

Medyanın önüne çıkan Yüksel Akçay, olayın aslını anlattı. Akçay, ''Oylarının yakıldığını söylemem için CHP İzmit belediye başkan adayı Fikret Toker bana 3 bin TL teklif etti. Karşımdaki kişi belediye başkan adayı olduğu için kötü bir şey yaptığımı düşünmedim ve bu yönde bazı gazetecilere açıklama yaptım. Daha sonra suç işlediğimi düşünerek polise müracaat ettim'' dedi.

Polis merkezinde verdiği ifadede, oy yakmanın söz konusu olmadığını, gazetecileri Huzurevi yakınındaki bir araziye götürerek, burada daha önce yakılmış bir ateşin yerini gösterdiğini söylediğini ifade eden Akçay, ifadesinde ''talimatı Fikret Toker'den aldığını'' belirttiğini kaydetti.

3 BİN TL YERİNE 50 TL VERMİŞLER

Fikret Toker'in kendisine 3 bin TL teklif etmesine rağmen paranın verilmediğini, tanımadığı bir kişinin kendisine yalnızca 50 TL verdiğini, onunla da çocuğuna bez aldığını anlatan Akçay, can güvenliğinden şüphe ettiğini, bu olay yüzünden zarar görebileceğini düşündüğünü dile getirdi.

KİRLİ OYUNLAR...

AK parti il başkanı Zeki Aygün ise, ''Milletimiz dürüst, ilkeli siyasete ve istikrara destek verdi. Bazı kişiler kirli, pis oyunlarla iktidara gelme emellerinden vazgeçmeliler'' dedi.

Aygün, iddialarla ilgili yasal sürecin başladığını, verilen ifade doğrultusunda kendilerinin de girişimleri olabileceğini dile getirerek, ''Burada olayın bir kahramanı var, ama asıl bu senaryoyu yazanları bulmamız gerekir'' diye konuştu.Kategori : POLİTİKA