Süperman zannedilen çocuk

Süperman zannedilen çocuk
Öyle bir hastalıkla doğdu ki, daha üç yaşında olmasına rağmen Süperman'i aratmayan bir gücü varAbone ol

İNTERNETHABER

Sadece üç yaşında olmasına rağmen 2 kilonun üstündeki eşyaları rahatlıkla taşıyabiliyor, jimnastik konusunda harikalar yaratıyor ve daha da ilginci tüm bu özellikleri neden olan doğuştan s virginia seo ahip olduğu bir eksiklik.

3 yaşındaki Liam Hoekstra, kas kitlesini arttıran ve vücut kilosunu düşüren myostatin eksikliği ile doğdu. Bu hastalık bilindiği kadarıyla yer yüzünde sadece bir kaç çocukta görülmüş.

13 kg ağırlığında olan Liam'ın vücudu yaşıtlarına oranla % 40 fazla kas barındırıyor ve hızlı işleyen metabolizması nedeniyle günde en az 6 kez yemek yiyor.

Doğduğunda evlatlık olarak ona sahip çıkan ebeveynleri çocuğun daha sekiz aylıkken merdiven çıkmaya başlamasıyla garipliği fark ediyor. Anne Dana Hoekstra, dünyada sayılı jimnastikçinin yapabildiği demir haç işareti yaptığı sırada, oğlunda bir şeylerin tuhaf olduğunu kabullenmiş ve doktora götürmeye karar vermiş.

Neil ve Dana Hoekstra çifti, çocuklarının bu muhteşem yeteneği çok konuşulduğu halde, televizyona ya da gazetelere çıkmak istemiyorlar. Bunun Liam'ın psikolojisini olumsuz etkileyeceğini düşünüyorlar.

'SÜPER ÇOCUK' DİYORLARKategori : GÜNCEL