Yeğenlerin arasına sandık girdi

  • Ana Sayfa
  • Yeğenlerin arasına sandık girdi
Yeğenlerin arasına sandık girdi
AK Parti'den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanğı'na seçilen Zeki Toçoğlu, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı. Abone olToçoğlu, seçimde MHP'den rakibi amcaoğlu Enver Toçoğlu'nun kendisini tebrik etmediğini söyledi.

Toçoğlu, Servidan Belediyesi'ndeki görevini yeni belediye başkanı Yusuf Alemdar'a teslim etmesinin ardından adliyeye gelerek mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Abdülkadir Yavuz'dan t minesota seo eslim aldı.

Tebrikleri kabul eden Toçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi'nde yapılacak devir teslim töreni ile yeni görevine başlayacağını söyledi.

Güzel bir seçim dönemi geçirdiklerini belirten Toçoğlu, halkın iradesinin sandığa tecelli ettiğini belirterek, ''Halkın iradesi ve talepleri doğrultusunda bundan sonra herkesi kucaklayarak ve hiçbir ayrım yapmadan insanlara hizmet etmeye ve Sakarya'yı daha güzel yerlere taşımaya gayret sarf edeceğiz." diye konuştu.

Bundan sonra yakalarında parti rozeti değil, hizmet rozeti olacağını dile getiren Toçoğlu şöyle konuştu: "Herkese hizmet etmek üzere yola çıktık. Bazı önceliklerimiz var. Bizim önceliklerimiz halkımızın günlük yaşamını kolaylaştıracak acil ihtiyaçlardır. Bu acil ihtiyaçlar ulaşım ve başka eksiklikler olabilir. İhtiyaçları değerlendireceğiz. Serdivan Belediyesi'nde her zaman ulaşılabilen bir belediye başkanıydım. Görevime aynen devam edeceğim. Kapılarımız herkese açıktır. Halkın oyuyla bu makama geliyoruz. ''

Yerel seçimde MHP'den aday olan ve seçimi kaybeden amcasının oğlu Enver Toçoğlu'nun kendisini tebrik edip etmediğinin sorulması üzerine Toçoğlu, gülümseyerek, ''Tebrik etmedi.'' dedi.Kategori : POLİTİKA