Kadıköy Belediyesi o heykele talip

  • Ana Sayfa
  • Kadıköy Belediyesi o heykele talip
Kadıköy Belediyesi o heykele talip
Kemer'de yeni seçilen MHP'li Belediye başkanının erotik bulduğu heykele Kadıköy Belediyesi talip oldu.Abone ol

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde yeni seçilen MHP’li Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün göreve gelir gelmez kaldırttığı “Aşk Yağmuru” adlı heykele Kadıköy Belediyesi talip oldu.

2004 Yılında Heykeltıraş Zafer Sarı tarafından yaptırılan heykeli “Sanata ve sanatçıya sahip çıkmak için” K google adwords adıköy’e almak istediklerini söyleyen Başkan Selami Öztürk, heykeli Kemer Belediyesi’nden isteyeceklerini belirtti.

Kadıköylülerin her zaman sanata ve sanatçıya büyük önem verdiğini ve sahip çıktığını kaydeden Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, heykelle ilgili haberleri basından takip ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Ortada bir sanatçı yorumu, sanatçı emeği var. Sanat eserleri heykeller değişik kişilere değişik çağrışımlar yaptırabilir, yada farklı olarak algılanabilir. Sanat eserinin özelliği de budur zaten. Herkes tarafından farklı yorumlanmak, farklı algılanmak. Sanat dallarının hiç birinde bu tür kısıtlamalar, engellemeler olmamalı. Sanat ve sanatçı özgür olmalı. Biz sanata ve sanatçıya her zaman saygı duyuyoruz. Bu nedenle sansürlenmek istenen, yasaklanmak istenen bu heykeli Kadıköyümüze istiyoruz.”

Bir kadın ve erkek figüründen oluşan “Aşk Yağmuru” adlı heykeli bulunduğu Kemer Kavşağı’ndan dün göreve başlayan yeni Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından vinçle “genç kızların ahlakını bozduğu” gerekçesiyle kaldırılmıştı. Başkan Öztürk, heykelin Kadıköy’e getirilmesi için sanatçısı ve Kemer Belediyesi ile irtibata geçeceklerini de belirtti.Kategori : GÜNCEL