Aday olmadı ama seçildi

Aday olmadı ama seçildi
Seçim bir sürü ilginç olaylara da sahne oldu ama en ilginci bu olsa gerek!Abone ol

29 Mart Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde, İnegöl'e bağlı İsaören köyünde ilginç bir gelişme yaşandı. Muhtarlık için aday olmayan İsaören Köyü Muhtarı İsmail Çubukçu, köylülerinin kendisinden habersiz verdiği oylarla yeniden seçildi.

2004 seçimlerinde muhtar seçilerek görevini bugüne kadar sürdüren İsaören Köyü Muh arizona seo tarı İsmail Çubukçu, köylülerin bütün ısrarlarına rağmen bu defa aday olmadı ve seçimi beklemeden İstanbul'a gitti.

Muhtarlık için Hüseyin Kutlu, Fikri Türk, Ali Aydın ve Abdullah Dündar aday olurken, köydeki iki sandıkta bulunan sayılmaya başlayınca ilginç olay ortaya çıktı. Aday olmadığı halde İsmail Çubukçu'ya toplam 297 oy çıkarken, adaylıklarını günler önce açıklayan ve harıl harıl propaganda faaliyetlerinde bulunan Hüseyin Kutlu 187, Fikri Türk 49, Ali Aydın 37 ve Abdullah Dündar 15 oy aldı.

Sürpriz gelişmeyi, köyün yaşlılarından 70 yaşındaki Lütfü Türk'ün hazırladığı öğrenildi. Seçimlerden yaklaşık bir ay önce köydeki yaşlıları da yanına alan Lütfü Türk, İsmail Çubukçu'yu yeniden aday olması için ikna etmeye çalıştı. Ancak İsmail Çubukçu, yaşlıların teklifini kabul etmedi.

Bunun üzerine İsmail Çubukçu'dan habersiz seçim pusulası bastıran Lütfü Türk, seçim sabahı pusulaları hem oy kullanılan mekanlara koydu hem de köy halkına dağıttı.

İsmail Çubukçu'nun muhtarlığı devam ettirmesini isteyen köylüler, kendisine 297 oy vererek yeniden seçti. Tekrar muhtar seçildiğini İstanbul'da öğrenen İsmail Çubukçu, çok şaşırdığını fakat köylüleri kırmayıp muhtarlığa devam edeceğini söyledi.
Kategori : POLİTİKA