Çikolatanın yeni bir faydası keşfedildi

  • Ana Sayfa
  • Çikolatanın yeni bir faydası keşfedildi
Çikolatanın yeni bir faydası keşfedildi
Çikolota sadece damak zevkine hitap etmiyor. İngiliz araştırmacılar çikolatının yeni bir faydasını daha ortaya çıkardılar.Abone olÇikolata yemenin, beynin matematik işlemlerini yapabilme kabiliyetini geliştirdiği bildirildi.

İngiliz Psikolojik Toplumu'nun Brighton kentinde düzenlediği konferansta açıklanan bir ar istanbul seo aştırma sonucuna göre, yüksek miktarda çikolata içeren içecek ve gıdalardan alan gönüllülerin zihin hesaplarını daha kolay yaptıkları tespit edildi. Ayrıca gönüllülerin, bu işlemleri yaptıktan sonra kafa olarak kendilerini daha az yorgun hissettikleri ortaya çıktı.

İngiltere'deki Northumbria Üniversitesi'nde beyin performansı araştırma merkezinin başkanı Profesör David Kennedy'nin yaptığı araştırmaya göre, özellikle öğrencilerin sınava girmeden önce yaptıkları 'yeniden gözden geçirme' işleminde çikolata yemek çok faydalı. Kennedy, çikolata içinde bulunan kimyasal madde flavanol'un beyindeki kan dolaşımını hızlandırdığını kaydetti.

Araştırmaya katılan 30 gönüllüden 800 ve 999 arasında üçer üçer geri saymaları istendi. 500 miligram flavanol içeren çikolata yiyen deneklerin sayıları daha hızlı ve doğru okudukları görüldü. Koyu çikolanın matematiksel işlemlerde sade ve sütlü çikolatalara göre daha fazla etkili olduğu da farkedildi.Kategori : SAĞLIK