Kulüp başkanına şok gözaltı

  • Ana Sayfa
  • Kulüp başkanına şok gözaltı
Kulüp başkanına şok gözaltı
Romanya'nın önde gelen takımlarından Steaua Bükreş'in sahibi Gigi Becali gözaltına alındı. Suçlamalar çok ağır.Abone ol

Romanya futbolunun önde gelen takımlarından Steaua Bükreş'in sahibi Gigi Becali, adam kaçırmak ve azmettirmekten gözaltına alındı.

Becali'nin, ocak ayı başında 162 bin dolar değerindeki arabasını çalmaya çalışan 3 kişiyi kaçırarak, kötü m greek seo uamele etmek ve azmettirmek suçlarından bu sabah gözaltına alındığı bildirildi.

Bükreş polisi, Becali'nin ocak ayı içerisinde 6 adamıyla birlikte arabasını çalma girişiminde bulunan 3 kişiye saldırmaktan göz altına alındığını ve soruşturma kapsamında 29 gün daha tutukluluk halinin devam etmesine karar verildiğini açıkladı.

Romanya'nın 3.35 milyar dolar servetiyle 2 yıl önce en zengin işadamı olan Gigi Becali ise bu üç adamın arabasını çaldıklarını ve kendisinden haraç almak istediklerini, bununla da yetinmeyip polise gitmemek için kendisinden ''sus payı parası'' talep ettiklerini iddia etti.

Becali'nin avukatı Gheorghe Mateut ise müvekkilinin ''kötü muamele''den tutuklandığını açıkladı.

Bu arada, Gigi Becali'nin binlerce seveni ve aile fertleri de adliye önünde ''Gigi'ye özgürlük'' sloganları atarak, ünlü işadamının serbest bırakılmasını istedi.

Öte yandan sözlü çıkışlarıyla da bilinen Becali'nin, aralık ayında takımın başına getirdiği Türk teknik direktör Yüksel Yeşilova'nın başarısız sonuçlar almasını Müslüman olmasına bağladığı iddia edilmişti.Kategori : SPOR