Genelkurmaydan seçim yorumu

Genelkurmaydan seçim yorumu
Tuğgeneral Metin Gürak Genelkurmay adına ilk seçim yorumunu yaptı. Aslında "yorum yok" diye geçiştirmek istedi ama sonra bakın neler söyledi?Abone ol

Genelkurmay'da bugün düzenlenen basın brifinginde, İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, gazetecilerin çeşitli sorularını yanıtladı.

YEREL SEÇİ florida seo M SONUÇLARI

Tuğgeneral Gürak, pazar günü yapılan seçimlerde Güneydoğu'da alınan sonuçlarla ilgili bir değerlendirme yapmalarının mümkün olmadığını belirterek, "Ancak bu Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki sonuçlarla ilgili düşünmemize engel değildir" dedi.

OBAMA'NIN MECLİS KONUŞMASI

Tuğgeneral Metin Gürak, ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'yi ziyareti sırasında TBMM'deki konuşması sırasında Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarının hazır bulunup bulunmayacağına ilişkin soruya, "Herhangi bir davet gelmedi" karşılığını verdi.

JANDARMA YÖNETMELİĞİ

Jandarmanın görev sahasının belilenmesinde yetkilinin mülki amirlere bırakılmasını öngören yönetmelik değişikliği konusunda da Tuğgeneral Gürak, "Jandarma Genel Komutanlığı'nın görüşünün tam olarak dikkate alınmadığını söyleyebiliriz" dedi.

TALABANİ'NİN AÇIKLAMASI

Türak "PKK'nin Kuzey Irak'tan çıkarılmasını bekliyoruz" dedi.Kategori : GÜNCEL