Erdoğandan teğet tanımı

Erdoğandan teğet tanımı
Başbakan Erdoğan teğet geçti sözünde ısrarlı. Teğetin tanımını yapan Başbakan yerel seçimlere de değindi.Abone ol

Başbakan Erdoğan Londra'da Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu. Ekonomi ve yerel seçimlere illişkin açıklamalarda bulundu.

Umuyorum ki söz konusu tedbirler büyüme ve istihdam konusunda etkisini gösterecektir. IMF ve Dünya Bankası kaynaklarının ciddi düzeylere çıkarılması kararı alındı. Gelişmekte oan ülkelere IMF'de söz hakkı tanınması amacıyla kotaların gözden geçirilmesi sürecinin Ocak 2011'e kadar tamamlanması kararlaştırıldı. 250 milyar dolarlık ek kaynak yaratılacak. İktidarımıza gelen kadar önüne gelen bakkal dükkanı açar gibi banka açılordu.

'Bu kriz teğet geçecek' dedim. Bundan rahatsız olanl montana seo ar oldu. Ben yine ısrar ediyorum. Teğet geçti demek etkilemeyecek anlamına gelmez. Bir sürtünme yapacak aşındırma payı yapacak ama en az bizi etkileyecek. Bunu söyledim bunu söylüyorum.

Yerel seçimlerde AK Parti kendisiyle yarıştı. Küresel krizin etkilerine rağmen bu desteği elde ettik. Seçmen 'Biz size güveniyoruz ama kendinizi gözden geçirin' olay budur. İkinci ve üçüncü sıradaki partiler kadar oy aldık. 16 büyükşehirden 10'unu biz aldık.

İspanya'da işsizlik yüzde 15'e ulaştı. Avrupa ülkelerinde yüzde 5'in üstünde. İşini kaybedenlere yönelik mücadelenin içindeyiz. Merkez Bankası enflasyon hedefleriyle çelişmeyecek şekilde para politikası kanalıyla iç piyasası destekleyecek adımlar atıyor.

Bütçe imkanları çerçevesinde KOBİ'lerle ihracatçı firmalara yönelik kredi imkanlarını genişletiyoruz. Otomotiv, mobilya beyaz eşya gibi indirimler sektörlerde geçici vergi indirimi başlattık

Piyasalarda tesis edilen güvenin korunması büyük önem taşıyor. Küresel kredi krizinin olumsuz etkilerini asgariye indirmek için IMF ile ilişkiler yapıcı biçimde yürütülüyor.

Yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda Türkiye güvenli limandır. 2009 raporuna göre 25 sıralık iyileşme göstererek 59. sıraya yükseldi. İş yapma endeksinde Türkiye 7 sıralık bir iyileşme göstererek 41. sıraya yükseldi.

2008 sonu itibariyle 18 milyar dolar yabancı sermaye çekti. Zor dönemde önümüzdeki dönemde ortalamanın üstünde yabancı sermaye çekeceğimize inanıyorum

Muhalefet bizi hakaret derecesine eleştiriyor. Ülkeyi satmak olarak değerlendirenler var. Böyle inanmıyor aksine paranın sermayenin emeğin asla dini milleti ve vatanı olmaz

IMF ve Dünya Bankası kaynaklarının güçlendirilmesi kararı çıktı. Gelişmekte olan ülkelerin kaynaklarının söz sahibi olması sağlanacak.

Para civa gibidir nerede uygun zemin bulursa oraya akar. Zemini hazırlayamazsanız başka yere kaçar. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygınlaştırılması sanayi ve hizmetlerde yüksek katma değerli üretim yapısına geçişin sağlanmasına öncelik vermeyi planlıyoruz

Avrupa Birliği'ni dünya barışının bir adresi olarak görmek istiyoruz. Müzakelerin hedefi tam üyeliktir. Reformlar konusunda kararlığımız sürüyor. Aynı beklentiyi onlardan da bekliyoruzKategori : POLİTİKA