Hafta sonu hava serin olacak

Hafta sonu hava serin olacak
Hafta sonu hava pek de iç açıcı değil... Nedeni de sert esen poyraz. Güneş var ama aldanmayın. Çünkü hava serin olacak.Abone ol

Türkiye'nin batı ve kuzeyinde sertleşen poyraz havayı soğutuyor. İç kesimlerde yine nisan yağmurları var, hafta sonu birçok yerde yağış beklenmiyor.

- İstanbul'da poyraz kuvvetli, hava soğuk ve bulutlu. Hafta sonu az bulutlu ama serin geçecek. Sert poyraz bursayı da etkiliyor.
- Ankara rüzgarlı ve bulutlu
- İzmir'de de rüzgar kansas seo sert ve serin esiyor.
- Adana'da üç gün yağmur geçişleri olacak.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

* Marmara bölgesinde poyraz kuvvetli esiyor, sıcaklık dışarıda 10 derece civarında hissedilecek. Bulutlanma bugün de fazla. Hafta sonu hava daha açık ancak, poyraz serin esmeye devam edecek.

* İç Anadolu’nun batı kesimlerinde Konya, Nevşehir, Kayseri, Niğde boyunca kısa sürelerle  kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor. Bölgede poyraz da sert, sıcaklık biraz  düştü, bugün 15 derece civarında olacak. Hafta sonu daha açık geçecek.

* Ege bölgesinde poyraz sert eserek havayı serinletiyor ama sıcaklık kıyılarda yine 20 derece. İç kesimler hava daha bulutlu, Egelililer pazar akşamı ve pazartesi günü yine ani nisan yağmurları ile karşılaşabilirler.

* Akdeniz’de hava ılık ancak fazla açık değil. İki gün daha çok iç kesimlerinde yağmur olacak. Güneydoğu'da da hava ılık olmasına rağmen bulutlandı, iki gün kısa süreli gökgürültülü yağmur bekleniyor, sıcaklık Antalya'da 22, Diyarbakır'da 20 derece.

* Doğu Anadolu’da üç gün Malatya'dan Erzurum’a kadar beklenen bahar yağmurları sıcaklığı biraz düşürecek. Malatya 19, Erzurum 8 derece.

* Karadeniz’in doğusunda üç gündür görülen yoğun sis, bugün de Rize-Artvin çevrelerinde  devam edebilir. Bölgede bugünlerde fazla bir yağış yok ama poyraz havayı soğutuyor. Bugün sadece Samsun- Trabzon çevresinde hafif yağmur olacak.Kategori : GÜNCEL