Bushtan iğrenç PKK itirafı

Bushtan iğrenç PKK itirafı
Bizim stratejik ortağımız olan Amerika'nın hiç de ortak gibi davranmadığını biliyorduk. Ama bu itiraf bunu bir kez daha kanıtladı... Abone ol

Eski ABD Başkanı George Bush'un danışmanı Türk-ABD Konseyi Başkanı General Brent Scowcroft, Akşam gazetesine "terör örgütü PKK'ya göz yumd oregon seo uklarını ve PKK'yı İran'a karşı cesaretlendirdiklerini" açıkladı. "Artık ihtiyaç kalmadı. Çünkü İran'ı yanımızda istiyoruz" diyen Scowcroft, güçlerini PKK için harcamadıklarının da altını çizdi.

PJAK'A DESTEK VERDİK

Akşam gazetesine konuşan ABD'li danışman Brent Scowcroft, "PKK'nın İran kolu olan PJAK'ın rolü bizim için önemliydi. Destekledik, cesaret verdik. Ama durum değişti. Artık İran'ı yanımızda istiyoruz" dedi.

ABD'nin PKK'nın tasfiyesini desteklediğini belirten Scowcroft, "Irak savaşında güneydeki cephelerde savaşıyorduk. Kürt bölgesi oldukça sakindi. Biz de gücümüzü PKK'nın peşinden giderek harcamak istemedik. Şimdi ABD, Ortadoğu'da yeni bir politika izleyecek. Türkiye'ye çok ihtiyaç var. Burası arka bahçeniz. Artık askeri müttefikliğin ötesine geçmeliyiz" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE ŞERİAT İSTEMİYORUZKategori : DÜNYA