DPden olağanüstü kongre kararı

  • Ana Sayfa
  • DPden olağanüstü kongre kararı
DPden olağanüstü kongre kararı
Demokrat Parti Genel İdare Kurulu yaptığı açıklamada 16 Mayıs'ta olağanüstü kongre yapma kararı alındığını belirtti.Abone ol

Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu (GİK) 16 Mayıs'ta olağanüstü kongre yapma kararı aldı.

DP GİK toplantısının ardından açıklanan bildiride, ''mahalli seçimlerin, toplumsal barışa ve uzlaşmaya katkı sağlamaktan uzak, yeni çatışma ve gerginliklere gebe bir sonuç ortaya çıkardığı'' savunuldu.

Seçim sonuçları inc en iyi reklam ayarları elendiğinde ''Türkiye'nin DP'ye olan ihtiyacının daha açık biçimde ortaya çıktığı'' savunulan bildiride, şunlar kaydedildi:

''DP'nin aldığı oy hedeflediğimiz oranda olmamakla birlikte, aleyhteki bütün şartlara rağmen küçümsenecek, azımsanacak bir sonuç değildir. Aksine milletimiz DP'yi yok sayanlara sandıkta çok güzel bir cevap vermiştir.

Aldığı seçim sonuçlarıyla DP halkımıza bir umut sunmuştur.

DP merkez sağın tek siyasi aktörüdür. Ülkemizi bölen ideolojik eksenli, etnik, dinsel, jakoben siyasal partilerin dışında, geleceğin aydınlık umudu olan birleştirici, kaynaştırıcı, ötekileştirmeden insanımızı kabullenen tek Türkiye partisi DP'dir.

Sayın Genel Başkanımız Süleyman Soylu'nun seçim öncesi ve sonrası ortaya koymuş olduğu iradeyi büyük bir olgunluk, ilkelilik ve siyasete getirmek istediğimiz seviyenin bir tezahürü olarak görüyor ve saygı duyuyoruz. Ayrıca Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu bu iradenin partimiz ve ülkemiz kamuoyu tarafından sağduyuyla değerlendirileceğini düşünüyoruz. Bu istikamette müşterek sorumluluğumuzun gereği olarak olağanüstü büyük kongrenin 16 Mayıs 2009 tarihinde yapılması karar altına alınmıştır.

Partimizin en yetkili karar organı olan Büyük Kongrenin DP'nin Türkiye'de hak ettiği yere gelebilmesi ve ülkemizin geleceği açısından sağlıklı bir irade ortaya koyacağına inanıyoruz.''Kategori : POLİTİKA