Terim ağzına geleni saydı

Terim ağzına geleni saydı
İspanya maçı sonrası soyunma odası Terim'in bağırışlarıyla yankılandı. Özellikle 4 futbolcuya demediğini bırakmadıAbone ol

Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan maçın ardından sinirli bir şekilde soyunma odasına gelen Terim’in genel bir fırçanın ardından özellikle Nihat, Tuncay, Volkan Demirel ve Sabri’yi ağır bir şekilde eleştirdiği ortaya çıktı.

Maçın bitiş düdüğünden sonra yayıncı kuruluşa bile çıkmadan direkt soyunma odasının yolunu tuttu. Vatan'dan Tayfun Bayındır'ın özel haberine göre Fatih Terim, önce tüm takıma sert bir çıkış yaptı.

‘ÇAYLAKLAR GİBİYDİNİZ’

Terim'in 18 kişilik kadroya attığı fırça özetle şöyle:

“Tam bir fiyasko yaşattınız bu gece. İnşallah bu gece yastığa kafanızı koyduğunuzda rahat olursunuz. Beni resmen bitirdiniz. Ben çıkıp basına sorumlu benim diyorum ama bu takımı bu hale siz getirdiniz. Artık rahatlamışsınızdır. Bana sözler verdiniz, ben de sizlere inandım. Sahada neler yaptığınızı 80 milyon gördü. 2-3 farkla bitireceğiniz maçı, tecrübesiz çaylaklar gibi kaybettiniz, hem de son dakikada yediğiniz golle. Yazıklar olsun. Sizi vicdanınız new jersey seo la başbaşa bırakıyorum.”

‘ÜÇÜNÜZÜ AYIRIYORUM’

Bir anda soğuk duş etkisi yaratan bu sözlerin ardından Fatih Terim, gerilen ortamı 3 oyuncusunu överek iyice gerdi... Terim, “Aranızda sadece 3 kişiye lafım yok. Arda, Emre Aşık ve Hakan Balta’ya söyleyecek bir sözüm yok” şeklinde konuşunca diğer oyuncular perşembenin gelişi çarşambadan belli olur misali Fatih Terim’in ağzından çıkacak ağır sözleri sessiz şekilde beklemeye başladı.

‘SAHADA YOKTUN ŞANLI’

Adeta Ergenekon dalgası gibi arka arkaya Terim’in rüzgârı esmeye başladı. Tecrübeli teknik adamın ilk sözü, Emre Belözoğlu’nun yerine Milli Takım kaptanlığı verdiği Tuncay’a oldu... 10 pas hatası, 14 top kaybıyla oynayıp 1 şut atan ama golümüzde Semih’e asist yapan Tuncay şu sözlerle şoka girdi:

“Arkadaşlar sahada Tuncay’ın resitalini gördünüz! (İmalı bir şekilde) Ne güzel resital yaptı. Peki Tuncay, ilk maçta gösterdiğin performansı burada niye gösteremedin? Sahada yoktun resmen. Anlamıyorum, neden?”

‘SAĞ KANAT NEREDE?’

Hızını alamayan Fatih Terim, hemen konuyu yediğimiz ikinci gole getirdi. Güiza’nın sağdan ortasında Riera’nın arka direkte bomboş attığı golü hatırlatan Terim, sağ beklerine şöyle bağırdı:

“İkinci golde bir de bakıyorum sağ tarafta kimse yok. Gökhan nerede? Ne sağ bek var, ne sağ açık var. Daha 10 dakika olmuş oyuna alalı Sabri’yi.. Ortada yoksun... Benim gibi sen de golü seyrettin.”

‘BIKTIRDIN VOLKAN’

Gözü dönmüş bir şekilde önüne gelene fırçayı basan Fatih hoca bu kez ilk golde yaşadığı şokun şiddetini kalecisi Volkan Demirel’e dönüp şu sözlerle hissettirdi:

“Güzel oynadığın bir maçı da güzel bitir be kardeşim. Çek maçında da yakacaktın bizi Allah’tan zaman kalmadı. Bıktım senin yan toplardaki zaafından. Adam gibi oynayacaksan gel Milli Takım’a. Bıktım artık bu hatalarından.”

‘PİYASA MI YAPTIN?’

Milli takım oyuncuları ‘Amansız Ol’ reklamındaki öfke dolu Terim’in birebirini adeta karşısında bulmuştu. Kısacası ortada reklam değil gerçek hayat vardı. Sıkıntı içerisindeki Terim, 3 gol kaçıran, saç baş yolduran, 21 top kaybıyla oynayan Nihat’a öfkesini kusarak devam etti:

“Sen kendini İspanya Kralı mı sanıyorsun? Ona jest, buna jest işin gücün İspanya basınına konuşmak. Biz can derdindeyiz, sen piyasa... Seni Bernabeu’da kaptan yaptım, iki maçta 3-4 tane pozisyon buldun, bir topun kaleyi bile bulmadı.”

‘SANA İNANMIŞTIM’

Terim'in sözleriyle dinleyen Ali Sami Yen’in soyunma odasında çıt çıkmıyordu. Oynadığı bir diğer reklam filminde, ’Dünya büyükse, biz de büyüğüz’ diye olanca sesiyle bağıran Terim, adeta oyuncuları karşısında antrenmanlı olduğunu açık bir şekilde gösteriyordu... Acaba sırada kim vardı?

Kısa süreli bir bekleşiyin ardından bu kez Terim, yeniden Kaptan Tuncay’a döndü ve şöyle konuştu:

“Sana inandım kaptanlığı verdim. İlk maç resital yapıyorsun 2. maç hiç yoksun. Ayağa pas dedik kendi başına gidiyorsun. İspanya ile oynuyoruz... Mahalle takımıyla oynuyoruz mu zannettin?”

Bu fırçayı Milli Takım oyuncuları belki babalarından bile yememiştir. Ancak Fatih Terim, iki İspanya yenilgisinin faturasını kapalı kapılar ardında futbolcularına okuduğunuz bu şok sözlerle kesti... Bakalım aynı Terim, aynı oyuncularla 2010 Dünya Kupası’na bizi götürebilecek mi?Kategori : SPOR