Orangutan ve leoparların şaşırtan dostluğu

  • Ana Sayfa
  • Orangutan ve leoparların şaşırtan dostluğu
Orangutan ve leoparların şaşırtan dostluğu
Beş haftalık sevimli leopar ikizleri Solka ve Chant, en yakın arkadaşları bir yaşındaki orangutan Rishi'den yeni şeyler öğreniyorlarAbone ol

İNTERNETHABER

Henüz beş haftalık olan sevimli ve meraklı leopar ikizleri, en iyi arkadaşları olarak onları uzun kollarının altında barındıracak orangutan Rishi'yi seçti greek seo ler.

Nesli Tükenmekte olan Nadir Türler Enstitüsünde doğan leoparlar, 15 cm yükseklikleri ve burunlarından kuyruk uçlarına kadar 31 cm uzunluklarıyla şu an tam birer kedi gibi görünüyorlar.

Solka ve ikiz kız kardeşi Chant, Rajani Ferrante tarafından 24 saat bakılıyorlar. Dört saatte bir beslenen yavrulara vitaminler, yoğurt ve keçi sütü veriliyor şimdilik.

Dişi leoparlar genelde doğumdan bir ay kadar sonra yavrularını terk ediyorlar. Enstitü ise b yavruları alıp, büyüyünceye kadar besliyor.

Enstitüde 12 yıldır çalışan Rajnee, leoparların kedi türleri içinde en zeki tür olduğunu söylüyor. Sevimli ikizlerin de çok meraklı olduklarını ve en çok hoşlarına giden şeyin, kndileri gibi nesli tükenmeye yakın olan orangutan Rishi ile oynamak olduğunu da belirtiyor. Rishi de onlara bir şeyler öğretmeye çalışarak eğleniyor.


Leoparların Harika Görüntüleri Haberin Devamında...

[PAGE] [PAGE] [PAGE] [PAGE]

Kategori : GÜNCEL