Bedelli askerlik meclis gündeminde

  • Ana Sayfa
  • Bedelli askerlik meclis gündeminde
Bedelli askerlik meclis gündeminde
Bedelli askerlik bekleyenler ümit içinde. Adıyaman Milletvekili Şevket Köse konuyu meclis gündemine getirdi.Abone ol

Adıyaman Milletvekili Şevket Köse bedelli askerlik konusunu meclis gündemine taşıdı. Köse 'Önümüzdeki günlerde bedelli askerlik çıkacak mı?' sorusunu TBMM Başkanlığı'na sundu.

CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse, bedelli askerlik north california seo için düzenleme yapılıp yapılmayacağını sordu. Köse, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, bugüne kadar kaç kez ve hangi tarihlerde bedelli askerlik için yasa çıkarıldığını öğrenmek istedi.

Çıkarılan bedelli askerliklerin ekonomiye ne kadar katkı sağladığını da öğrenmek isteyen Köse, ''Önümüzdeki süreçte, bedelli askerlik çıkarılmasına ilişkin herhangi bir yasal düzenleme yapılması hükümetinizce düşünülmekte midir?'' diye sordu.

CHP'nin Bedelli askerlikle ilgili attığı bu adım büyük heyecan yarattı. Bedelli askerlik beklentisi içinde olan büyük kitle, "CHP hislerimize tercüman oldu, bu sorunu da onlar çözecektir" diye ümit ediyoruz, dedi. Şimdi gözler hükümetten cevap bekleyen CHP'ye nasıl bir açıklamanın geleceğine kilitlendi.

Bu arada alınan bilgiye göre CHP'nin olası bir bedelli askerlik yasası konusun da olumlu yaklaşım sergilediği öğrenildi. Bedelli askerlik yasası bekleyenler heyecanla en kısa sürede bu konuda ciddi bir adım atılarak sorunun çözülmesini bekliyor.Kategori : GÜNCEL