Mahkum cellatları fena korkuttu

Mahkum cellatları fena korkuttu
Cellatları can korkusu sardı. ABD'de Washington eyaletinde bir mahkumun isteği cellatların istifasına yol açtı.Abone olİdam sehpasına giden mahkum, cellatların eğitimli ve deneyimli olup almadığının kamuoyuna açıklanması yönündeki talebi üzerine infaz ekibi, en hızlı seo kimliklerinin ortaya çıkacağı endişesiyle istifa etti.

Eyalet savcılığı sözcüsü Dan Sytman, eyaletteki hakimlerden birinin, bir idam mahkumu avukatının, ''zehirli iğneyle infazı gerçekleştiren ekibin vasıfları, eğitimi ve deneyimleriyle ilgili bilgilerin kamuya açıklanması'' yönündeki talebini haklı bulması üzerine, kim olduklarının anlaşılmasından korkan 4 infaz ekibi üyesinin istifa ettiğini açıkladı.

Sözcü, bu kişilerin Walla Walla adındaki küçük bir kentte yaşadıklarını ve haklarında en ufak bir ayrıntının açıklanması halinde kim olduklarının kolayca anlaşılabileceğini belirtti.

Cellatların istifasına neden olan bu olayın duyulmasıyla, ABD'de zehirli iğneyle yapılan infazlarla ilgili tartışmanın daha geniş bir platforma yayıldığı belirtiliyor.Kategori : DÜNYA